Język Francuski

Qui est Theo? (Kim jest Theo?) Uczennice 5a (klasa pani Aldony Cyrklewicz) opowiadają o koledze z Francji. Francuski w Platerkach z pewnością ma niewiele wspólnego z tradycyjnym przerabianiem podręczników do nauki języka. Traktujemy je jedynie jako dodatek w procesie nauczania języka. Stawiamy akcent na komunikatywne podejście. Uczymy się – głównie – posługiwania językiem w codziennych sytuacjach.

Kliknij aby obejrzeć kolejny z filmów na facebook watch!

W Platerkach nasi uczniowie kochają Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Całe klasy uczą się słów piosenek, które wygrywają konkurs i nie tylko tych. Rok później młodsze klasy chcą występować z piosenkami swoich starszych koleżanek lub kolegów. Przez 3 miesiące poprzedzające Konkurs, piosenka w języku francuskim i angielskim rozbrzmiewa w całej szkole. Niektórym klasom udaje się poznać słowa piosenek wielu innych klas, nie tylko swoją klasową piosenkę. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wielokrotnie uczestniczą one jako widzowie w próbach i przygotowaniach do występów na scenie innych klas w ramach lekcji językowych. Konkurs wprowadził nową wartkość w naszej szkole, jest to czas tworzenia silnej, zintegrowanej społeczności naszych szkół.

Egzaminy Delf Prim

W naszej szkole odbywają się międzynarodowe egzaminy Delf prim z języka francuskiego przeprowadzane co roku przez Instytut Francuski. Ja przygotowuję do tych egzaminów na dodatkowych kołach zainteresowań.
W tym roku egzaminy miały miejsce 2 czerwca. Nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki!

Język Angielski

Egzaminy British Council

Nasza szkoła posiada certyfikacje British Council! Co to oznacza? Oferujemy dzieciom możliwość zdania prestiżowych egzaminów z języka Angielskiego , które pomogą w ich dalszej ścieżce edukacji, a także w przyszłej karierze zawodowej! Certyfikaty te są bowiem respektowane przez większość zagranicznych uczelni, a także przez coraz większą grupę pracodawców!